Прийнято Кодекс з процедур банкрутства

18 жовтня Верховна Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства. Дане рішення вирішує важливе соціальне питання неплатоспроможності позичальників – фізичних осіб, які до цього часу не мали можливості ініціювати та пройти процедуру банкрутства. Відтепер позичальник, який потрапив у скрутне матеріальне становище, може офіційно ініціювати своє банкрутство. Важливо, що стати ініціатором позову про банкрутство згідно кодексу може тільки сам позичальник, а не кредитор.

Зміниться процедура і для юридичних осіб. Прийнятий Кодекс мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що позитивно вплине на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування; продаж майна підприємств-банкротів буде проходити виключно через електронні аукціони; скоротяться строки процедури банкрутства.

Нацбанк позитивно оцінює прийняття даного  Кодексу

Підготовлено в рамках проекту за підтримки ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання»